O1 Visa ویزا ورزشکاران و هنرمندان مشهور

 O-1 Visa – ویزا ورزشکاران و هنرمندان مشهور چیست و شامل چه کسانی‌ میشود؟

این نوع ویزا به دو دسته تقسیم میشود. O-1A و O-1B . ویزای O-1A برای کارمندانی است که دارای یک توانایی‌ شگرف در زمینه علوم تجربی‌، آموزش و پرورش، بازرگانی، و ورزشی هستند. ویزای O-1B برای کسانی‌ است که دارای یک توانایی‌ شگرف در زمینه هنر، هنر تصویرهای متحرک و یا تلوزیونی هستند. کارفرماها باید ثابت کنند که:

1) که کارمند دارای توانایی‌ شگرف است

2)توصیه نامه ارایه دهند

باید مدارکی ارایه داده شود که با ضوابط تعیین شده از طرف اداره مهاجرت هم خوانی داشته باشد. بطور کلی‌ این مدارک باید ثابت کنند که مهارت کارمند، آنها را در بین بهترینها در زمینه مورد نظر هستند.

اثبات وجود یک توانا یی‌ شگرف برای گرفتن ویزای O-1B، باید مدارکی دال بر این که موفقیت شگرفی در زمینه هنر تصویرهای متحرک و یا تهیه کنندگی برنامهای تلوزیونی به دست آورده باشد. بطور کلی‌ این مدارک باید نشان دهند که فرد به بالاترین سطوح موفقیت دست یافته است، که این دست آورد به رسمیت شناخته شده باشد.

در شرایطی فرد متقاضی به خواهد در زمینه هنر، سرگرمی و یا ورزشی کار کند و اداره مهاجرت نیز تعیین کرده که در خواست فوری است، نیازی به توصیه نامه نیست. توصیه نامه توسط اشخاصی‌ باید نوشته شود که مهارت زیادی در زمینه مورد نظر داشته باشند.

O1 Visa -مهاجرت به آمریکا از طریق ویزا ورزشکاران و هنرمندان مشهور

چه زمانی‌ میشود برای ویزای ‌ O-1اقدام کرد؟

هیچ محدودیت زمانی‌ برای این نوع ویزا وجود ندارد، بنابر این هرموقع از سال میشود برای ویزای O-1در خواست کرد. در یک شرایط خاص روند گرفتن این نوع ویزا را میشود تا ۱۵ روز کاهش داد.

مزیت و محدودیت ویزای O-1 چیست؟

یکی‌ از مزایا این نوع ویزا این است که میشود بصورت نامحدود آن را تا زمانی‌ که کار ادامه داشته باشد، تمدید کرد. این نوع ویزا استفاده دوگانه دارد. این بدان معنا است که شما ممکن است که منتظر پاسخ از اداره مهاجرت در مورد در خوست کارت سبز باشید و در عین حال متوانید ویزای O-1 خود را تمدید کنید.

از آنجأی که شرایط برای گرفتن این نوع ویزا شباهت زیادی با ویزای EB-1A دارد، یکی‌ از راههای سریع برای گرفتن کارت سبز است. یکی‌ از مهدودیتهای این نوع ویزای این است که وابستگان به شما که با ویزای O-3 به آمریکا آمده ا‌ند نمیتواند در خواست اجازه کار کنند.

یک وکیل چه کمکی‌ میتواند هنگام اقدام برای ویزای O-1 کند؟

ارایه مدارک که ثابت کند شخص دارای یک توانایی‌ شگرف است و وگذراندن تمام مراحل مورد نیاز اداره مهاجرت، کاری است که ازعهده یک وکیل مجرب در امور مهاجرت بر می اید. اگر توصیه نام ضعیف باشد، روند در خواست این نوع ویزا به تاخیر می‌ افتاد، کارفرما یی‌ که به دنبال بهترین و با استعداد ترین هستند میانه خوبی‌ با تأخیر ندارند. پس بهتر است که تقاضای شما بدون ایراد ارایه شود.

تماس با ما:

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ویزای ورزشکاران و هنرمندان مشهور و دیگر ویزاها شما میتوانید با یک وکیل با تجربه در امور مهاجرت در دفتر حقوقی آریا تماس حاصل نماید.